11:00 - 22:45

0800-750-580 дзвінок безкоштовний

5 порад як правильно їсти суші

Як їсти суші

Страви східної кухні все більше і більше входять в наше життя. Особливу любов заслужили японські суші. Багато з нас замовляють суші додому, але ми настійно рекомендуємо вам хоча б зрідка заглядати в ресторани японської кухні, де суші і роли готуються і подаються за всіма правилами, а ви можете вивчити всі цікаві східні традиції і як слід скуштуєте корисні і незвичайні делікатеси Країни висхідного сонця.

Актуальним для багатьох стає питання: як правильно їсти суші?

П'ять важливих порад

До суші і ролів потрібен індивідуальний підхід. Знайте, що вживання суші у японців - це не просто прийом їжі, це справжній ритуал. На прийом страви, як правило, йде всього 10-15 хвилин.

  1. Суші подають невеликими порціями. Ділити їх на частини не прийнято, потрібно обов'язково їсти їх цілком, вмочуючи в соєвий соус, який наливають в окремий невеликий посуд зовсім небагато, так, щоб було покрите його дно. У соєвий соус суші занурюють тією стороною, де знаходиться риба, а не там, де рис, бо рис вже приправлений, а соєвий соус знищить його смак.
  2. Традиційно першими їдять суші, загорнуті у водорості норі. Вважається, що водорості швидко вступають в контакт з рисом, тому такі суші з часом можуть втратити свій смак.
  3. Як правильно їсти суші? Для початку їх потрібно укласти на бік. Потім, використовуючи китайські палички, їх піднімають, умочують в соєвий соус. Якщо ви хочете, щоб суші стали більш соковитими, потримайте їх в соусі приблизно 3-5 секунд. Суші кладуть в рот цілком.
  4. Для того щоб посилити смак страви, додати в нього гостроти, можна нанести на суші васабі (японський хрін). Його розчиняють в соєвому соусі. Кількість васабі контролюйте самостійно в залежності від любові до гострого.
  5. Якщо ви хочете знати, як їсти суші правильно, візьміть до уваги, що імбир служить для того, щоб освіжити смакові рецептори перед тим, як змінити блюдо. Імбир дозволяє повноцінно розкуштувати смак різних видів суші. Неправильно класти імбир на суші або на рол.

Використання паличок

А тепер розповімо, як правильно їсти суші паличками (хасі, хаши). Візьміть одну з паличок і тримайте її на відстані приблизно третину від її верхнього закінчення. Найчастіше у хасі один кінець тонкий, а інший - потовщений. За «верх» треба приймати потовщений кінець палички. Паличку фіксують між вказівним, а також і великим пальцями. Таким чином, її тримають великим і безіменним пальцями. Вказівний, великий і середній палець повинні формувати кільце.

Друга паличка (та, що зверху) фіксується і тримається паралельно нижній, відстань між ними має бути приблизно 1.5 см. Тримати верхню паличку треба приблизно як під час письма олівець.

Коли ви будете їсти, рухатися повинна лише верхня паличка. Всі маніпуляції виконуються шляхом згинання вказівного пальця, палички зводяться і ними беруться суші. Якщо ви зовсім не вмієте користуватися паличками, можете використовувати вилку. Однак пам'ятайте, що їсти суші виделкою - моветон. Відкиньте убік всі страхи і сумніви і ... використовуйте свої руки! Так-так, можна їсти суші руками.

Японська культура

Правила етикету Сходу і Японії славляться своєю мудрістю і філософією. В Японії етикету і церемонії прийому їжі надається велике значення. Якщо ви хочете долучитися до японської культури, потрібно знати, як їдять суші в цій країні. Цю страву їдять на обід, а не на вечерю. Цікаво, що в у нас порція ролів включає 6 або 8 штук, а ось в Японії їх число повинне бути непарним, при цьому воно повинно бути не менше 5.

Справжні японці не передають один одному будь-яку їжу, в тому числі суші паличками. Такі дії нагадують їм про прощальний ритуал. Ви можете подати гостю всю страву, це буде правильним.

Говорячи про те, як правильно їсти суші і роли, варто сказати, що паличками під час своєї промови розмахувати не слід. Це поганий тон. Після використання палички кладуть в окремий посуд.

японія

Щоб взяти суші з загального блюда, використовують окремі сервіровочні палички, причому використовують при цьому зворотний кінець.

Хочете ще один секрет: як треба їсти суші? Японський етикет дозволяє чоловікам їсти їх руками! А от жінкам подібна вільність забороняється.

Як їдять роли японці? Якщо суші дозволено в деяких випадках їсти руками, то для ролів така зухвалість не припустима. Найчастіше японці вибирають суші, а з ролів японці люблять найпростіші варіанти - з огірком, з лососем, з тунцем.

Ще один секрет як потрібно їсти суші. В Японії перед тим як подати страву, гостям подають ошиборі - вологий рушник з приємним ментоловим ароматом. Його використовують не тільки, щоб очистити руки, але і для того, щоб очистити душу. Вважається, що таким чином людина може підготувати себе для прийняття їжі, знявши з себе негативну енергію. Гаряче, воно освіжає руки.

Чим запивають роли або суші?

Неправильно пити після трапези газовану воду або колу. Ідеальний дует - це роли з саке. Якщо для вас це занадто сміливе рішення, вибирайте пиво або просто сік.

Якщо ви хочете долучитися до японської культури знайте, що японці їдять не для того, щоб їсти. Як відомо, вони їдять потроху і дуже цінують красу, створену шеф-кухарем. Тому головне японське правило поїдання суші полягає в наступному: цінувати і милуватися тим, що вам піднесли.