11:00 - 22:45

0800-750-580 дзвінок безкоштовний

Піца "Маргарита": історія створення легенди

доставка піци одеса - cappi

Багато хто погодиться, що "Маргарита" - найсмачніша піца. Одеса точно вважає її кращим варіантом традиційних страв італійської кухні. Виявляється, не тільки смак робить делікатес особливим. У нього дивовижна історія створення. Скажімо по-секрету: в розробці улюбленого рецепта піци "Маргарита" взяла участь монарша особа. Але не варто забігати наперед. Простежимо шлях страви з самого початку.

Піца з історією - "Маргарита"

Всі вважають батьківщиною ласощів Італію, хоча насправді схожі відкриті коржі з начинкою назовні їли древні греки, євреї, перси і навіть вікінги. Але найбільшого поширення блюдо отримало в італійській кухні.

У XVI столітті неаполітанці вперше назвали корж піцою. Вона була їжею бідного населення. Піцу пекли вдома з тих продуктів, які були під рукою. Її продавали на вулицях і ринкових площах. У 1552 в Італії завезли помідори. Це зараз ми знаємо, як смачно сдабривать піцу томатами. Але італійцям знадобилося майже сто років, щоб переконатися в їстівності "золотого яблука".

Ще 200 років блюдо вважалося плебейським. Але в XIX столітті все змінилося. Почали відкриватися перші піцерії. А в кінці століття і зовсім була винайдена "королівська" піца "Маргарита". Про це далі.

Та сама королева

Історики сумніваються в правдивості легенди. Але спростувань поки не знайшли, тому ми вважаємо за краще вірити в гарну історію винаходу "Маргарити".

У 1889 Неаполь приймав знатних гостей. Король Умберто I і королева Маргарита Савойська приїхали в Новий місто відпочити. Їх величності гурмани вирішили спробувати місцеву кухню і, як і слід було очікувати, замовили піцу. Честь виконати монаршу волю випала геніальному пекареві Раффаеле Еспозіто.

Кухар приготував кілька варіантів фірмового неаполітанського страви. Один з рецептів підкорив короля і королеву. Цікаво, що він залишається незмінним донині:

  • білий сир "Моцарелла";
  • соковиті томати;
  • свіжий зелений базилік.

Просто і дуже апетитно. Виявилося, крім смаку, піца має вигідною кольоровою гамою. Поєднання червоного, зеленого і білого нагадало королеві італійський прапор. У підсумку "патріотичну" піцу назвали "Маргаритою".

Минуло майже сто років, перш ніж шедевр змогли спробувати гурмани Європи і Америки. Після Другої світової солдати привезли додому італійські рецепти. Багатьом пізніше став доступним замовлення піци в Одесі, коли Україна стала незалежною. Сьогодні можна без проблем насолодитися соковито-пікантним блюдом з королівським минулим.

Де спробувати справжню "Маргариту"?

Щоб делікатес виправдав всі ваші очікування, його повинен приготувати професійний піццайоло. Для "Маргарити" принципово важлива свіжість продуктів. Помідори і базилік повинні бути соковитими, а сир ніжним.

Прямо зараз ви можете замовити піцу "Маргарита" від кращих кухарів в Одесі. Компанія Cappi готує страви з дотриманням традиційної рецептури, використовуючи першокласну продукцію.

Доставка піци - це дуже зручно. Ви можете замовити її додому або в офіс. Менше ніж за годину кур'єр привезе гарячу піцу. Тепер скуштувати Італію можна де завгодно і коли завгодно.